DADAŞRİ

Sarvaswa Amaroo Arpan Chhe Bhagwan Tamara Charanoma Soocharanoma

‘Dada’nın 7 Kasım 2007’deki 100. Doğum Günü’nde sizlere, sözcüklerin ötesindeki Sevgimizi sunuyoruz.

Bu dünyada sizi ‘moksha’ya, yani Öz’ün sonsuz mutluluğuna ulaştıracak ruhlar pek enderdir. Öz’ün niteliklerini anlatan ve ona ulaşmanın yollarını gösteren yazıtlar ise daha da enderdir. Öz’e bizzat ulaşmış ustalar ise enderin de enderidir. Aydınlanmış bir Ustayla, bir ‘Atma Gnani’yle karşılaşmak ve bunun sonucunda arayıcı kişide kurtuluş için gerçek bir arzunun ortaya çıkması, gerçekten pek nadirdir. Hepsinden daha nadir olanı ise: Böyle bir karşılaşmada, arayıcı kişinin doğrudan Öz Hali’ne ulaşması, yani Özünü Gerçekleştirmesidir.

 

Yalnızca insan olarak enkarne olmuş iseniz, bir Gnani Purush’a rastlamak kurtuluş ile neticelenebilir. Semavi varlıklar bile insan olarak doğmaya özlem duyarlar. Bir Gnani Purush’a rastlamakla ve onunla bağlantı kurmakla, kişinin pek çok yaşam boyu düşmanı olmuş olan zihin-beden, bir anda dost oluverir. Siz bu yaşamınızda Gnani Purush’a rastladınız; öyleyse onun aracılığıyla işinizi tamama erdirin. Özünüzle olan bağlantıyı kurun ve yaşamın her anında süren sonsuz mutluluğu yakalayın.

Pek çok kutsal kitabın içerdiği ana mesaj ‘Öz’e, yani doğal halimize, ulaşma hedefine yönelik olmuştur. ‘Öz’e ulaşmak, insan yaşamının temel hedefidir. Gnani Purush’un sözleri, eşi görülmedik bir şekilde sizde ‘Öz’e (Saf Ruh’a) yönelik bir ilgi uyandırır, saf Ruh için sizde saf bir sevgi oluşturur ve sizin bizzat saf Ruh olduğunuza dair ebedi ve sarsılmaz bir kanaat uyandırır.  Gnani’nin bu niteliklerine ilişkin bir anlayış olmaksızın kurtuluşa ermek mümkün değildir.

Herşeyin içinde en değerli olanı, insan olarak doğmak ve yaşamaktır. Değişik yaşam formlarına durmaksızın enkarne olmaktan  kurtulmanın yegane yolu, insan olarak doğmaktan geçer. Bu kıymetli yaşamınızı boşa harcamayın. İşinizi tamama erdirin. Dada Bhagwan, Atma Gnan’dır, yani ‘Özün Bilgisi’dir. Bu Bilgi, size Gnan Vidhi aracılığıyla ulaşmaya hazır durumdadır. Gnan Vidhi’yi, ‘Ben Kimim’ adındaki kitabı okuduktan sonra araştırıp bulabilirsiniz.

 

 

Varlık Bilinç ve Sonsuz Mutluluğa Övgüler Olsun.

 

Ebedi Olan’a Uyanmakla Yaşanan Sonsuz Mutluluğa Övgüler Olsun.

 

Ebediyyen özgürleşmek için buraya girin…

 

Shuddhachidaroopa Sonsuzluğun İlahisi

 

 

Öz’ün ebedi mutluluğu içinde yaşama yoluna girmek için, aşağı ya da yukarda yer alan fotoğraf ya da sözcüklerin üzerine tık’layınız.

Dadashri icin Temel Yol Gösterici Fihrist: Gnani Purush

Pujya Niruma: Gerçekleşmiş bir Vaat

 Pujya Deepakbhai Desai, Gnani Purush Dadashri’nin Misyonunu Devam Ettiriyor

Almanca   Fransizca   Italyanca   Ispanyolca   Hintce   Japonca  Danca  Portekixce    Korece   Arapca   Urduca   Cince  Gujarat'ca

Rusca